Naslovnica
Naslovnica Naslovnica
Naslovna
Mapa weba
English

Kontakt:

 

Hrvatski sabor

Trg sv. Marka 6

10 000 Zagreb

 

Tel.: 01/45 69 222
e-mail:
mediji@sabor.hr
          gradjani@sabor.hr

Zastupnici 7. saziva Hrvatskoga sabora
 
IVO JELUŠIĆ  
SDP


Ivo JelušićRođen je 10. listopada 1960. u Gornjoj Dubici (Bosna i Hercegovina). Završio Fakultet političkih znanosti u Zagrebu (VSS - diplomirani politolog).

Kontakt:

Odbor za gospodarstvo
Telefon:  01/4569 615
Telefaks: 01/6303 057
e-mail: ogospod@sabor.hr
Vesna Jugović, viša administrativna tajnica

 
O zastupniku  
Stranačka pripadnost:
Socijaldemokratska partija Hrvatske

Klub zastupnika:
Klub zastupnika Socijaldemokratske partije Hrvatske

Početak obnašanja zastupničkog mandata:
22. prosinca 2011.

Kraj obnašanja zastupničkog mandata:
28. prosinca 2015.

Dužnosti u Saboru:
- predsjednik Odbora za gospodarstvo
- član Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav
- član Odbora za europske poslove
- član Odbora za financije i državni proračun
- član Odbora za Hrvate izvan Republike Hrvatske
- član Odbora za međuparlamentarnu suradnju
- član Izaslanstva Hrvatskoga sabora u Parlamentarnoj skupštini SEECP-a
- član Nadzornog odbora Financijske agencije
- član Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka
- zamjenik člana Nadzornog odbora Hrvatske banke za obnovu i razvitak

Izabran:
- lista Socijaldemokratske partije Hrvatske - Hrvatske narodne stranke - Liberalnih demokrata - Istarskog demokratskog sabora - Hrvatske stranke umirovljenika

Izborna jedinica:
VII. izborna jedinica

Prethodne dužnosti:
- potpredsjednik Odbora za Hrvate izvan Republike Hrvatske- od 18. siječnja 2012. do 15. srpnja 2014.
- zamjenik člana Izaslanstva Hrvatskoga sabora u Zajedničkom parlamentarnom odboru RH - EU- od 24. veljače 2012. do 1. srpnja 2013.
- član Odbora za međuparlamentarnu suradnju

Prethodni mandati:
6. saziv

Zastupnici
Hrvatski sabor 2017. Pravne napomene
Impressum
Powered by iSite