Naslovnica
Naslovnica Naslovnica
Naslovna
Mapa weba
English

Kontakt:

 

Hrvatski sabor

Trg sv. Marka 6

10 000 Zagreb

 

Tel.: 01/45 69 222
e-mail:
mediji@sabor.hr
          gradjani@sabor.hr

Zastupnici 7. saziva Hrvatskoga sabora
 
JOSIP LEKO  
SDP


Josip LekoRođen je 19. rujna 1948. u Baču, Republika Srbija. Završio Pravni fakultet u Zagrebu (VSS - diplomirani pravnik).

Kontakt:

e-mail: josip.leko@sabor.hr

 
O zastupniku  
Stranačka pripadnost:
Socijaldemokratska partija Hrvatske

Klub zastupnika:
Klub zastupnika Socijaldemokratske partije Hrvatske

Početak obnašanja zastupničkog mandata:
22. prosinca 2011.

Kraj obnašanja zastupničkog mandata:
28. prosinca 2015.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:
- zastupnik je od 23. prosinca 2011. do 10. listopada 2012. obnašao dužnost potpredsjednika Hrvatskoga sabora

Dužnosti u Saboru:
- predsjednik Hrvatskog sabora   (Ured predsjednika)
- član Državnog sudbenog vijeća iz reda zastupnika

Izabran:
- lista Socijaldemokratske partije Hrvatske - Hrvatske narodne stranke - Liberalnih demokrata - Istarskog demokratskog sabora - Hrvatske stranke umirovljenika

Izborna jedinica:
VII. izborna jedinica

Prethodne dužnosti:
- predsjednik Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav- od 22. prosinca 2011.do 12. listopada 2012.

Prethodni mandati:
6. saziv
5. saziv
4. saziv

Zastupnici
Hrvatski sabor 2017. Pravne napomene
Impressum
Powered by iSite