Naslovnica
Naslovnica Naslovnica
Naslovna
Mapa weba
English

Kontakt:

 

Hrvatski sabor

Trg sv. Marka 6

10 000 Zagreb

 

Tel.: 01/45 69 222
e-mail:
mediji@sabor.hr
          gradjani@sabor.hr

Zastupnici 7. saziva Hrvatskoga sabora
 
DAVOR BOŽINOVIĆ  
HDZ


Davor BožinovićRođen je 27. prosinca 1961. u Puli. Završio Fakultet političkih znanosti u Zagrebu gdje je i doktorirao iz područja međunarodnih odnosa i nacionalne sigurnosti (VSS - doktor znanosti).

Kontakt:

Telefon: 01/45 69 461
Telefaks: 01/63 03 021
e-mail: odbzms@sabor.hr

 
O zastupniku  
Stranačka pripadnost:
Hrvatska demokratska zajednica

Klub zastupnika:
Klub zastupnika Hrvatske demokratske zajednice

Početak obnašanja zastupničkog mandata:
23. prosinca 2011.

Kraj obnašanja zastupničkog mandata:
28. prosinca 2015.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:
- zastupniku je započelo mirovanje mandata danom 22. prosinca 2011.
- zastupniku je završilo mirovanje mandata danom 23. prosinca 2011.
- zastupnik je obnašao dužnost zastupnika promatrača Hrvatskoga sabora u Europskom parlamentu od 16. ožujka 2012. do 1. srpnja 2013.

Dužnosti u Saboru:
- predsjednik Odbora za međuparlamentarnu suradnju
- član Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav
- član Odbora za europske poslove
- član Odbora za vanjsku politiku
- član Odbora za obranu
- član Izaslanstva Hrvatskoga sabora u Parlamentarnoj skupštini NATO-a

Izabran:
- lista Hrvatske demokratske zajednice

Izborna jedinica:
VIII. izborna jedinica

Prethodne dužnosti:
- član Odbora za europske integracije- od 18. siječnja 2012. do 1. srpnja 2013.
- član Izaslanstva Hrvatskoga sabora u Zajedničkom parlamentarnom odboru RH - EU- od 24. veljače 2012. do 1. srpnja 2013.
- član Odbora za međuparlamentarnu suradnju


Zastupnici
Hrvatski sabor 2018. Pravne napomene
Impressum
Powered by iSite