Naslovnica
Naslovnica Naslovnica
Naslovna
Mapa weba
English

Kontakt:

 

Hrvatski sabor

Trg sv. Marka 6

10 000 Zagreb

 

Tel.: 01/45 69 222
e-mail: mediji@sabor.hr

          gradjani@sabor.hr

Zastupnici 9. saziva Hrvatskoga sabora
 
MARIJA JELKOVAC  
HDZ


Marija JelkovacRođena je 7. studenoga 1971. u Ogulinu. Završila Pravni fakultet u Zagrebu (VSS - magistrica prava).

Kontakt:

Klub zastupnika Hrvatske demokratske zajednice
Telefon: 01/ 4569 477; 01/4569 537
Telefaks: 01/4569 314
e-mail: klubhdz@sabor.hr

 
O zastupnici  
Stranačka pripadnost:
Hrvatska demokratska zajednica

Klub zastupnika:
Klub zastupnika Hrvatske demokratske zajednice

Početak obnašanja zastupničkog mandata:
14. listopada 2016.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:
- zastupnici je započeo mandat dana 14. listopada 2016. kao zamjenici zastupnika Tome Medveda

Dužnosti u Saboru:
- predsjednica Odbora za zakonodavstvo
- članica Odbora za Ustav, Poslovnik i politički sustav
- članica Odbora za pravosuđe
- članica Odbora za ravnopravnost spolova
- članica Državnoodvjetničkog vijeća iz reda zastupnika
- tajnica Istražnog povjerenstva za utvrđivanje činjenica u vezi okolnosti nastanka poslovnog koncerna Agrokor, njegove današnje pozicije na tržištu, nastanka njegovih poslovnih problema, a posebno dugovanja prema dobavljačima te ostalim vjerovnicima, uloge regulatora na tržištima vezano za Agrokorove poslovne aktivnosti i okolnosti koje su dovele do aktivnosti Vlade Republike Hrvatske prema Agrokoru odnosno prijedloga mogućih rješenja za situaciju u kojoj se Agrokor našao

Izabrana:
- lista Hrvatske demokratske zajednice

Izborna jedinica:
VII. izborna jedinica

Prethodne dužnosti:
- članica Odbora za zakonodavstvo- od 28. listopada 2016. do 19. lipnja 2017.
- potpredsjednica Odbora za pravosuđe- od 17. listopada 2016. do 19. lipnja 2017.


Hrvatski sabor 2018. Pravne napomene
Impressum
Powered by iSite