5th term of the Croatian Parliament (22nd December 2003 - 11 January 2008)

Vojislav Stanimirović (SDSS)

Stanimirović, Vojislav

Born on 19 August 1953 in Tovarnik, Croatia. Graduted from Belgrade School of Medicine. Psychiatrist.

Begin of parliamentary mandate:

22 December 2003

End of parliamentary mandate:

11 January 2008

Parliamentary functions:

Parliamentary Friendship Groups membership:

Represent the minority:

Serbian

Elected from the list of the:

  • Independent Democratic Serbian Party

Constituency: