10th term of the Croatian Parliament (22 July 2020 - 16 May 2024)

Nataša Tramišak (HDZ)

Tramišak, Nataša

Born on 6 May 1982 in Osijek. Graduated from the Faculty of Law, University of Josip Juraj Strossmayer, Osijek – Master of Law. 

Contact:
Deputy Club of the Croatian Democratic Union
Phone: +385 1 45 69 477; +385 1 45 69 537 
Fax: +385 1 45 69 314 
e-mail: klubhdz@sabor.hr 

Begin of parliamentary mandate:

22 July 2020

Changes during parliamentary mandate:

  • the suspension of the MP's term of office started on 23 July 2020; her substitute is Goran Ivanović
  • the suspension of the MP's term of office ceased on 20 January 2023

Party affiliation:

Previous parliamentary functions:

Parliamentary Friendship Groups membership:

Elected from the list of the:

  • Croatian Democratic Union

Constituency: