8. saziv Hrvatskoga sabora (28.12.2015. - 14.10.2016.)

Ante Sanader (HDZ)

Sanader, Ante

Rođen je 17. svibnja 1960. u Dugobabama (Klis). Završio Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu (VSS - diplomirani inženjer elektrotehnike).

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

28.12.2015.

Datum završetka mandata:

14.10.2016.

Stranačka pripadnost:

Dužnosti u saboru:

Prethodne dužnosti u saboru:

  • potpredsjednik Sabora (od 22.01.2016. do 14.10.2016.)

Članstvo u međuparlamentarnim skupinama prijateljstva:

Izabran:

  • lista Hrvatske demokratske zajednice, Hrvatske seljačke stranke, Hrvatske stranke prava dr. Ante Starčević, Bloka umirovljenika zajedno, Hrvatske socijalno-liberalne stranke, HRAST-a - Pokreta za uspješnu Hrvatsku, Hrvatske demokršćanske stranke i Zagorske demokratske stranke

Izborna jedinica: