8. saziv Hrvatskoga sabora (28.12.2015. - 14.10.2016.)

Milanka Opačić (SDP)

Opačić, Milanka

Rođena je 17. travnja 1968. u Zagrebu. Diplomirala na Fakultetu političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu (VSS - diplomirana politologinja). 

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

28.12.2015.

Datum završetka mandata:

14.10.2016.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupnici je započelo mirovanje mandata danom 28. prosinca 2015.; zamjenik zastupnice je Saša Đujić
  • zastupnici je prestalo mirovanje mandata dana 30. siječnja 2016.

Stranačka pripadnost:

Dužnosti u saboru:

Prethodne dužnosti u saboru:

  • potpredsjednica Sabora (od 03.02.2016. do 14.10.2016.)

Članstvo u međuparlamentarnim skupinama prijateljstva:

Izabrana:

  • lista Socijaldemokratske partije Hrvatske, Hrvatske narodne stranke - liberalnih demokrata, Hrvatske stranke umirovljenika, Hrvatskih laburista - stranke rada, Autohtone - hrvatske seljačke stranke i Zagorske stranke

Izborna jedinica: