8. saziv Hrvatskoga sabora (28.12.2015. - 14.10.2016.)

Ante Župan (HDZ)

Župan, Ante

Rođen je 26. svibnja 1948. u Kruševu, Obrovac. Završio Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (VSS - liječnik). 

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

22.01.2016.

Datum završetka mandata:

14.10.2016.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupniku je mandat započeo 22. siječnja 2016. kao zamjeniku zastupnika Tomislava Karamarka
  • zastupniku je prestao mandat 25. lipnja 2016. povratkom izabranog zastupnika Tomislava Karamarka na zastupničku dužnost

Stranačka pripadnost:

Prethodne dužnosti u saboru:

Članstvo u međuparlamentarnim skupinama prijateljstva:

Izabran:

  • lista Hrvatske demokratske zajednice, Hrvatske seljačke stranke, Hrvatske stranke prava dr. Ante Starčević, Bloka umirovljenika zajedno, Hrvatske socijalno-liberalne stranke, HRAST-a - Pokreta za uspješnu Hrvatsku, Hrvatske demokršćanske stranke i Zagorske demokratske stranke

Izborna jedinica: