5. saziv Hrvatskoga sabora (22.12.2003. - 11.1.2008.)

Ivo Banac (NZ)

Banac, Ivo

Rođen je 1. ožujka 1947. u Dubrovniku. Završio studij povijesti na Sveučilištu Stanford u Californiji (SAD). Sveučilišni je profesor, doktor znanosti. 

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

23.12.2003.

Datum završetka mandata:

11.01.2008.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupnik je 9. veljače 2005. prestao biti članom Liberalne stranke, a zastupnički je mandat nastavio obnašati kao nezavisni zastupnik
  • zastupniku je započelo mirovanje zastupničkog mandata 22. prosinca 2003.
  • dana 23. prosinca 2003. zastupnik je, prestankom mirovanja zastupničkog mandata, nastavio obnašati zastupničku dužnost

Stranačka pripadnost:

Izabran:

  • lista Socijaldemokratske partije Hrvatske i Liberalne stranke

Izborna jedinica: