Potpredsjednici Sabora u 1. sazivu

Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u srpnju 1990. mijenja naziv u Sabor Republike Hrvatske.

  • Sabor Socijalističke Republike Hrvatske/Sabor Republike Hrvatske
  • Društveno - političko vijeće
  • Vijeće općina
  • Vijeće udruženog rada

Sabor Socijalističke Republike Hrvatske/Sabor Republike Hrvatske

Ivica Percan (SDP) – rođen je 23. travnja 1944. u Zagrebu (VSS - Fakultet političkih nauka), zastupnik u Vijeću općina. Obnašao dužnost potpredsjednika Sabora od 30. svibnja 1990. do 7. rujna 1992.

Stjepan Sulimanac  (HDZ) – rođen je 28. srpnja 1915. u Turnašici (osnovna škola), zastupnik u Društveno-političkom vijeću. Obnašao dužnost potpredsjednika Sabora od 30. svibnja 1990. do 7. rujna 1992.)

Vladimir Šeks (HDZ) - rođen je 1. siječnja 1943. u Osijeku (VSS – diplomirani pravnik), zastupnik u Društveno-političkom vijeću. Obnašao dužnost potpredsjednika Sabora od 30. svibnja 1990. do  9. travnja 1992. (razriješen na vlastiti zahtjev).

Ante Klarić (HDZ) – rođen je 14. svibnja 1941. u Splitu (VSS – Pravni fakultet), zastupnik u Društveno-političkom vijeću. Obnašao dužnost potpredsjednika Sabora od 9. travnja 1992.  do 7. rujna 1992.

Simo Rajić (SDP) – rođen je 1. travnja 1941. u Donjem Štrpcu (VSS - Pravni fakultet), zastupnik u Društveno-političkom vijeću. Obnašao dužnost potpredsjednika Sabora od 24. kolovoza 1990. do 23. veljače 1991. (razriješen podnošenjem ostavke).

Miloš Petrović (SDP) – rođen je 22. lipnja 1936. u Malom Gradcu (VSS – Metalurški fakultet), zastupnik u Vijeću udruženog rada. Obnašao dužnost potpredsjednika Sabora od 9. travnja 1992. do 7. rujna 1992.

 

 

Društveno - političko vijeće

Nikola Jakšić (HDZ) - rođen je 19. svibnja 1949. u Beogradu (VSS - doktor povijesnih znanosti). Obnašao dužnost potpredsjednika Društveno političkog vijeća od 30. svibnja 1990. do 7. rujna 1992.

Vijeće općina

Luka Bebić (HDZ) – rođen je 21. kolovoza 1937. u Desnima (VSS - diplomirani inženjer agronomije). Obnašao dužnost potpredsjednika Vijeća općina od 30. svibnja 1990. do 21. ožujka 1991.

Ivan Kolak (HDZ) – rođen je 17. kolovoza 1953. u Dobrićima  (VŠS – Ekonomski fakultet). Obnašao dužnost potpredsjednika Vijeća općina od 21. ožujka do 7. rujna 1992.

Vijeće udruženog rada

Frane-Vinko Golem (HDZ) – rođen je 4. listopada 1938. u Sinju (VSS – Medicinski fakultet). Obnašao dužnost potpredsjednika Vijeća udruženog rada od 30. svibnja 1990. do 8. studenoga 1990.

Ćiro Grubišić (HDZ) – rođen je 5. srpnja 1953. u Posušju (VŠS –  Viša ekonomska škola). Obnašao dužnost potpredsjednika Vijeća udruženog rada od 6. prosinca 1990. do 7. rujna 1992.