8. saziv Hrvatskoga sabora (28.12.2015. - 14.10.2016.)

Miro Kovač (HDZ)

Rođen je 20. rujna 1968. u Splitu. Na Sveučilištu Sorbonne Nouvelle u Parizu stekao doktorat na području humanističkih znanosti u polju povijesti (VSS - doktor povijesnih znanosti).

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

28.12.2015.

Datum završetka mandata:

14.10.2016.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupniku je započelo mirovanje mandata danom 22. siječnja 2016.; zamjenik zastupnika je Miro Totgergeli

Stranačka pripadnost:

Izabran:

  • lista Hrvatske demokratske zajednice, Hrvatske seljačke stranke, Hrvatske stranke prava dr. Ante Starčević, Bloka umirovljenika zajedno, Hrvatske socijalno-liberalne stranke, HRAST-a - Pokreta za uspješnu Hrvatsku, Hrvatske demokršćanske stranke i Zagorske demokratske stranke

Izborna jedinica: