Potpredsjednici Sabora u 3. sazivu

Sabor Republike Hrvatske 12. prosinca 1997. izmjenama Ustava mijenja naziv u Hrvatski državni sabor, a 10. listopada 2000. Hrvatski državni sabor mijenja naziv u Hrvatski sabor.

  • Zastupnički dom
  • Županijski dom*

Zastupnički dom

Žarko Domljan (HDZ) - rođen je 14. rujna 1932. u Imotskom (VSS – doktor znanosti). Obnašao je dužnost potpredsjednika Zastupničkog doma Sabora od 29. studenoga 1995. do 2. veljače 2000.

Jadranka Kosor (HDZ) - rođena je 1. srpnja 1953. u Pakracu.(VSS - Pravni fakultet u Zagrebu). Obnašala je dužnost potpredsjednice Zastupničkog doma Sabora od 29. studenoga 1995.  do 2. veljače 2000.

Vladimir Šeks (HDZ) - rođen je 1. siječnja 1943. u Osijeku (VSS - Pravni fakultet u Zagrebu). Obnašao je dužnost potpredsjednika Zastupničkog doma Sabora od 29. studenoga 1995. do 2. veljače 2000.

Stjepan Radić (HSS) - rođen je 9. studenoga 1928. u Zagrebu (viši sanitarni tehničar). Obnašao je dužnost potpredsjednika Zastupničkog doma Sabora od 29. studenoga 1995. do 2. veljače 2000.

Dražen Budiša (HSLS) - rođen je 25. srpnja 1948. u Drnišu (inženjer agronomije, diplomirao filozofiju i sociologiju). Obnašao je dužnost potpredsjednika Zastupničkog doma Sabora od 29. studenoga 1995. do 2. veljače 2000.

Županijski dom*

Božidar Pankretić (HSS) – rođen je 1964. u Gaju, Vrbovec (VSS - diplomirani inženjer poljoprivrede). Obnašao je dužnost potpredsjednika Županijskog doma od 12. svibnja 1997. do 1. veljače 2000.

Ivan Aralica (HDZ) – rođen je 1930. u Puljanima (VSS - Filozoski fakultet u Zadru). Obnašao dužnost potpredsjednika Županijskog doma od 12. svibnja 1997. do 28. ožujka 2001.

Petar Jurušić (HSS) – rođen je 24. lipnja 1946. u Bjelovaru. Obnašao je dužnost potpredsjednika Županijskog doma od 1. veljače 2000. do 28. ožujka 2001.

 

*Hrvatski sabor je 28. ožujka 2001. donio promjene Ustava Republike Hrvatske kojima se, između ostalog, ukida Županijski dom.