Održana prijateljska utakmica nogometnih momčadi Hrvatskoga sabora i Nacionalne skupštine Mađarske

Ludbreg – U Ludbregu je održana tradicionalna prijateljska utakmica nogometnih momčadi Hrvatskoga sabora i Nacionalne skupštine Mađarske. Utakmica je održana na nogometnom igralištu NK Podravina, a završila je rezultatom 1-3 za mađarsku momčad.

Momčad Hrvatskoga sabora povela je u 8. minuti prvog poluvremena zgoditkom Fabiana Komljenovića, no Mađari su slab učinak u prvom dijelu utakmice nadoknadili trima pogotcima u drugom poluvremenu, i to zgoditcima Petera Mamla u 49. minuti, Tibora Lovasa u 59. minuti te Jozsefa Pintera u 69. minuti, čime su obranili i prošlogodišnji naslov pobjednika.

Po završetku utakmice potpredsjednik Josip Leko predao je pehar pobjedničkoj momčadi.

Momčad Hrvatskog sabora predvodio je zastupnik SDP-a Mario Habek, a nastupili su i Robert Bunjevac, Kruno Posavec, Saša Đuić, Željko Kolar, Josip Benčić, Fabian Komljenović, Goran Martinec, Tomislav Žagar, Anđelko Topolovec, Branko Tušek, Mario Moharić, Dražen Posavac, Mario Matun, Zvonimir Nesek i Zlatko Barbir.

Mađarsku momčad predvodio je predsjednik Nacionalne skupštine László Kövér, a nastupili su Zoltan Naduvari, László Racz, Norbert Kovacs, Peter Maml, Akos Turi, Gergo Szabó, János Bácskai, István Boldog, István Horváth, Ferenc Papcsák, Imre Pichler, Lászlo Tasó, Zoltan Hosszu, Attila Turi, József Pinter, István Tiba, Attila József Móronig, Tivadar Birkás i Lászlo Szabó.

Autor: Služba za medije