6. saziv Hrvatskoga sabora (11.1.2008. - 22.12.2011.)

Ivo Josipović (SDP)

Josipović, Ivo

Rođen je 28. kolovoza 1957. u Zagrebu. Završio Pravni fakultet u Zagrebu i Muzičku akademiju u Zagrebu (VSS – diplomirani pravnik; VSS - akademski glazbenik; doktor pravnih znanosti; sveučilišni profesor.) 

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

11.01.2008.

Datum završetka mandata:

19.02.2010.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupniku je mandat završio 19. veljače 2010. stupanjem na dužnost Predsjednika Republike Hrvatske; zamjenica zastupnika je Karolina Leaković
  • zastupnik je počeo obnašati mandat kao nezavisni zastupnik, a od kolovoza 2008. mandat obnaša kao član SDP-a

Stranačka pripadnost:

Članstvo u međuparlamentarnim skupinama prijateljstva:

Izabran:

  • lista Socijaldemokratske partije Hrvatske

Izborna jedinica: