7. saziv Hrvatskoga sabora (22.12.2011. - 28.12.2015.)

Milorad Pupovac (SDSS)

Pupovac, Milorad

Rođen je 5. studenoga 1955. u Ceranju Donjem, Benkovac. Doktorirao na Filozofskom fakultetu u Zagrebu (VSS – profesor; doktor znanosti; sveučilišni profesor filologije i lingvistike).

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

22.12.2011.

Datum završetka mandata:

28.12.2015.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupnik je obnašao dužnost zastupnika promatrača Hrvatskoga sabora u Europskom parlamentu od 16. ožujka 2012. do 1. srpnja 2013.

Dužnosti u saboru:

Zastupa manjinu:

srpsku

Izabran:

  • kandidat Samostalne demokratske srpske stranke

Izborna jedinica: