5. saziv Hrvatskoga sabora (22.12.2003. - 11.1.2008.)

Ivica Račan (SDP)

Račan, Ivica

Rođen je 24. veljače 1944. u Eberbachu (Njemačka). Završio Pravni fakultet (VSS – diplomirani pravnik). Preminuo 29. travnja 2007. u Zagrebu.

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

23.12.2003.

Datum završetka mandata:

29.04.2007.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupniku je započelo mirovanje zastupničkog mandata 22. prosinca 2003.
  • dana 23. prosinca 2003. zastupnik je, prestankom mirovanja zastupničkog mandata, nastavio obnašati zastupničku dužnost
  • mandat zastupnika prestao je smrću, 29. travnja 2007.

Stranačka pripadnost:

Prethodne dužnosti u saboru:

Izabran:

  • lista Socijaldemokratske partije Hrvatske

Izborna jedinica: