7. saziv Hrvatskoga sabora (22.12.2011. - 28.12.2015.)

Jozo Radoš (HNS)

Radoš, Jozo

Rođen je 3. studenoga 1956. u Seonici (BiH). Završio Elektrotehnički fakultet i Filozofski fakultet u Zagrebu (VSS - diplomirani inženjer elektrotehnike; profesor filozofije i povijesti; magistar društvenih znanosti).

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

22.12.2011.

Datum završetka mandata:

01.07.2014.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • zastupnik je obnašao dužnost zastupnika promatrača Hrvatskoga sabora u Europskom parlamentu od 16. ožujka 2012. do 1. srpnja 2013.
  • zastupniku je prestao mandat 1. srpnja 2014.; zamjenica zastupnika od 1. srpnja 2014. je Vesna Sabolić

Prethodne dužnosti u saboru:

Izabran:

  • lista Socijaldemokratske partije Hrvatske - Hrvatske narodne stranke - Liberalnih demokrata - Istarskog demokratskog sabora - Hrvatske stranke umirovljenika

Izborna jedinica: