5. saziv Hrvatskoga sabora (22.12.2003. - 11.1.2008.)

Anto Bagarić (HDZ)

Bagarić, Anto

Rođen je 10. rujna 1954. u Bilom Potoku (Kupres, BIH). Završio Geodetski fakultet u Zagrebu (VSS – dipl. ing. geodezije). 

Početak obnašanja zastupničkog mandata:

22.12.2003.

Datum završetka mandata:

11.01.2008.

Promjene tijekom zastupničkog mandata:

  • Zastupniku je započelo mirovanje zastupničkog mandata 22. prosinca 2003. na temelju čl. 9. Zakona o izboru zastupnika u Hrvatski sabor zbog nespojivosti dužnosti. Istoga dana obnašanje zastupničke dužnosti započeo je zamjenik zastupnika Damir Špančić koji je obnašao zastupničku dužnost do 21. rujna 2005. Od 23. rujna 2005. godine, kao zamjenik zastupnika Ante Bagarića, zastupnički mandat obnaša Vladimir Štengl. Dana 22. travnja 2006. zastupnik Anto Bagarić je, prestankom mirovanja zastupničkog mandata, nastavio obnašati zastupničku dužnost.

Stranačka pripadnost:

Izabran:

  • lista Hrvatske demokratske zajednice

Izborna jedinica: